Polski English
O nas  Produkty  Aktualności  Kariera  Kontakt  Nota prawna  
Strona główna Produkty Kordieryt LSH

Kordieryt LSH

DPF z węglika krzemu

Sensor NOx

Kordieryt LSH

Wielkogabarytowe katalizatory LSH

W styczniu 2014 w nowo wybudowanym zakładzie produkowane będą wielko rozmiarowe substraty ceramiczne stosowane jako wkłady katalityczne w silnikach diesla. 

LSH jest to struktura ceramiczna działająca jak typowy katalizator. Nie ma tam procesu filtracji ponieważ kanaliki struktury ceramicznej nie są zasklepiane (brak pluggingu). Zmiana struktury gazów spalinowych następuje poprzez procesy chemiczne wspomagane poprzez obecność katalizatora na ściankach LSH.

Podstawową różnicą pomiędzy LSH a DPF jest sam materiał wyjściowy, ponieważ w odróżnieniu od DPF produkowanego w naszej fabryce z węglika krzemu (SiC), nowy produkt będzie produkowany z kordierytu, materiału, który w naszym przypadku będzie uzyskiwany w trakcie procesu wypalania masy ceramicznej składającej się z naturalnych, kopalnych surowców wyjściowych takich jak: talk, kaolin i krzemionka. 

 

  2MgO•2Al2O3•5SiO2

 Druga istotna r&óżnica to brak procesu łączenia segmentów ponieważ LSH jest monoblokiem, czyli jest formowany od razu jako całość. Na koniec należy wspomnieć o rozmiarze. Średnica LSH oscyluje w okolicy 26,7 cm., w odróżnieniu od średnicy DPF wynoszącej przeciętnie około 15.

Proces produkcyjny składa się z działów takich jak: Odważanie, Mixing, Forming, Suszenie, Finishing, Wypalanie, Obróbka oraz Final Inspection. Obróbka(Machining - Coating) składa się z dwóch operacji:

 - szlifowania (machining) powierzchni bocznej wypalonego produktu w celu uzyskania odpowiedniej, wymaganej przez odbiorcę średnicy oraz

 -powlekania (coating) powierzchni bocznej obrobionego produktu cementem w celu jej zabezpieczenia wzmocnienia.

 W pierwszym etapie produkcji będzie wykorzystany 1 piec oraz 1 linia, jak wspomniano powyżej nie będzie sekcji montażu segmentów.

 

Copyright C 2009-NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.